Który styl sztuk walki jest odpowiedni dla Twojego dziecka?Jako dziecko, prawdopodobnie dorastałeś oglądając filmy kung fu i idolizując Bruce'a Lee. Pomysł nauki tych samych technik sztuk walki, które stosowała Twoja ulubiona gwiazda akcji, wydawał się ekscytującą perspektywą. Ale jako dorosły człowiek z obowiązkami, prawdopodobnie nie masz czasu na spędzanie wielu godzin na treningach w lokalnym dojo. A poza tym, czy nie byłoby miło, gdyby Twoje dziecko mogło nauczyć się tych samych ruchów sztuki walki bez konieczności wychodzenia z domu? Rozumiemy pragnienie, aby dać dziecku coś, co będzie cieszyć się i docenić, a jednocześnie pomóc mu rozwijać nowe umiejętności i zainteresowania. A jaki jest lepszy sposób na to niż wprowadzenie ich w świat sztuk walki? Nauka sztuki walki może zaszczepić pewność siebie, dyscyplinę i inne kluczowe umiejętności życiowe u Twojego dziecka. To może również dać im coś konstruktywnego do zrobienia poza szkołą i po zajęciach szkolnych. Z tak wielu różnych sztuk walki tam choć, jak wiesz, który z nich jest prawo dla Twojego dziecka?

Rzućmy okiem na nasze najlepsze 5 picków:

Krav Maga

Krav Maga to "all-around best martial art" według nas, i pewnie innych ludzi też. W rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych sztuk walki dla dorosłych. Krav Maga jest oficjalnym systemem walki wręcz Sił Obronnych Izraela, więc nie jest zaskoczeniem, że jest to bardzo skuteczna sztuka. Zaskakujące jest to, że Krav Maga jest również bardzo prosta, dlatego jest tak przystępna dla dzieci. Krav Maga jest znana ze swojej skuteczności w rzeczywistych sytuacjach samoobrony. Uczy dzieci, jak wykorzystać naturalne instynkty i reakcje do obrony w okolicznościach zagrożenia. To dlatego wiele osób wybiera Krav Maga dla swoich dzieci. Chcą, aby potrafiły się bronić i odpowiednio reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Krav Maga uczy również dzieci cennych umiejętności życiowych, które mogą wykorzystać długo po tym, jak przestaną uczęszczać na zajęcia sztuk walki. Uczy je jak być bardziej pewnym siebie i wychodzącym na zewnątrz. Uczy je również jak być bardziej zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym. Krav Maga jest doskonałą sztuką walki dla Twojego dziecka, ponieważ będzie rozwijać je fizycznie, psychicznie i społecznie.

Tang Soo Do

Nasz drugi pick to Tang Soo Do, który jest tradycyjną koreańską sztuką walki. Ten styl sztuki walki jest bardzo podobny do karate, ponieważ skupia się na rozwoju siły, mocy i samodyscypliny. Tang Soo Do może nie być tak krzykliwy jak inne sztuki walki. Ale jest to świetna opcja dla początkujących i średnio zaawansowanych studentów. Jest to również świetna sztuka walki dla dzieci o specjalnych potrzebach, ponieważ kładzie mniejszy nacisk na równowagę i koordynację. Oznacza to, że może być zmodyfikowany lub nauczany inaczej, aby pomieścić uczniów z pewnymi niepełnosprawnościami.

Istnieje wiele powodów, aby rozważyć Tang Soo Do dla swojego dziecka. Po pierwsze, jest to świetny sposób, aby Twoje dziecko zbudowało pewność siebie, ucząc się jednocześnie jak odpowiednio reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Po drugie, może pomóc dziecku rozwinąć samodyscyplinę i pozostać skupionym, nawet gdy sprawy przybierają trudny obrót. Po trzecie, może pomóc poprawić siłę dziecka i ogólny poziom sprawności fizycznej. Karate i inne sztuki walki tego typu są również świetne dla poprawy koordynacji i koordynacji ręka-oko Twojego dziecka.

Kendo

Naszym czwartym wyborem jest Kendo, które jest japońską sztuką walki, która skupia się na rozwoju umysłu ucznia, a nie tylko jego ciała. Kendo kładzie nacisk na strategię i kontrolę - nie chodzi o obezwładnienie przeciwnika, ale o obezwładnienie go umiejętnościami. Ta sztuka walki wykorzystuje drewniany miecz zwany shinai oraz ciężką bambusową maskę zwaną bokken. Kendo jest wspaniałą sztuką walki dla Twojego dziecka, ponieważ pomaga mu budować pewność siebie, a jednocześnie uczy, jak odpowiednio reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Ponadto, jest to świetny sposób dla Twojego dziecka, aby zbudować dyscyplinę i pozostać skupionym, nawet gdy sprawy stają się trudne. Kendo jest również świetnym sposobem na rozwój siły i poprawę kondycji Twojego dziecka.

Taekwondo

Nasz piąty i ostatni pick to taekwondo, które jest tradycyjną koreańską sztuką walki. Taekwondo jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki na świecie, a nawet istnieją zawody olimpijskie dla niego. Ta sztuka walki skupia się na sile fizycznej i zdolności sportowej. Jego techniki skupiają się na szybkości i mocy, a nie na sile. Większość ludzi myśli o taekwondo jako sport, który jest tylko dla dorosłych. Ale tak naprawdę jest to świetna sztuka walki dla dzieci, jak również. Jest to świetny sposób dla Twojego dziecka, aby zbudować pewność siebie, a jednocześnie nauczyć się, jak odpowiednio reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Taekwondo jest również doskonałym sposobem dla Twojego dziecka, aby rozwijać samodyscyplinę i pozostać skupionym, nawet gdy sprawy stają się trudne.

MMA

Nasz ostatni wybór to mieszane sztuki walki, czyli MMA. Jest to pełnokontaktowy sport walki i jest to ekstremalna wersja większości sztuk walki. Zawodnicy MMA znani są ze swojego agresywnego i fizycznego podejścia do sportu. W rzeczywistości, to często nazywany "krwawy sport" ze względu na ilość kontaktu, który występuje podczas meczów. Dlatego też MMA jest często zalecane dla starszych dzieci i dorosłych. MMA to świetna opcja dla Twojego dziecka, ponieważ pomaga mu budować pewność siebie, a jednocześnie uczy, jak odpowiednio reagować w niebezpiecznych sytuacjach. Ponadto jest to świetny sposób, aby Twoje dziecko rozwinęło samodyscyplinę i pozostało skupione, nawet gdy sprawy przybierają trudny obrót. MMA jest dobrą sztuką walki dla Twojego dziecka, aby spróbować, ponieważ jest to mniej ustrukturyzowana i bardziej ekstremalna forma wielu sztuk walki. Oznacza to, że może być modyfikowany lub nauczany inaczej, aby dostosować się do różnych poziomów umiejętności.

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze sztuki walki dla dziecka. Po pierwsze, powinieneś rozważyć ich wiek i etap rozwoju. Nie chcesz wybrać sztuki walki, która jest dla nich zbyt trudna do opanowania. Po drugie, powinieneś rozważyć zainteresowania i osobowość swojego dziecka. Czy są one bardziej skoncentrowane na sile i mocy lub szybkości i zwinności? Czy wolą sporty zespołowe czy indywidualne? Czy wolą bardziej zrelaksowane czy agresywne podejście do swoich zajęć? To tylko kilka z rzeczy, o których należy pomyśleć przy wyborze sztuki walki dla dziecka. Powinieneś również spojrzeć na wielkość dojo lub klubu i upewnić się, że jest to dobre dopasowanie dla Twojego dziecka. Powinieneś również porozmawiać z innymi rodzicami, aby zobaczyć, co myślą o dojo i czy czują, że jest to dobre dopasowanie dla Twojego dziecka.