Poradnik dla początkujących dotyczący zakupu kimona do treningu sztuk walkiJest coś naprawdę magicznego w noszeniu kimona. Czy to podczas tradycyjnych festiwali, ceremonii, czy jako codzienne ubranie, te ubrania są często noszone z dumą przez ich właścicieli. W rzeczywistości niektórzy ludzie posuwają się nawet do posiadania więcej niż jednego kimona! Jednak istnieje wiele osób, które mają zamiar uzyskać kimono i używać go do treningu sztuk walki też. Ten artykuł ma na celu dać wgląd w zakup własnego kimona na zamówienie i jak można uzyskać najwięcej z ekwipunku, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Jak kupić kimono do sztuk walki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, jaki rodzaj sztuki walki chcesz praktykować. To może pomóc Ci zawęzić poszukiwania i ułatwić znalezienie odpowiedniego kimona. Jeśli chcesz ćwiczyć karate, na przykład, można szukać projektu, który posiada silne, odważne kolory. Będzie to pomocne, gdy jesteś w walce i musisz wyraźnie widzieć swojego przeciwnika. Ważne jest, aby pomyśleć o swoich konkretnych potrzebach, gdy kupujesz kimono, ponieważ odzież wykonana dla jednej sztuki walki może nie być idealna dla innej. W ten sposób można upewnić się, że otrzymasz najlepszy możliwy ubiór dla swoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kimona

- Tkanina - Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz myśleć przy zakupie kimona jest tkanina. To określi, jak wygląda ubranie i jak długo będzie trwało. Będzie to również miało wpływ na wagę kimona, co jest bardzo ważne, aby pamiętać, jeśli planujesz trenować z nim. Tkanina będzie zależała od klimatu, w którym mieszkasz i tego, co planujesz robić z kimonem. Powinieneś szukać cięższej tkaniny, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie. Lżejsza tkanina może nie zapewnić Ci wystarczającego ciepła. W tym samym czasie należy szukać cienkiej tkaniny, jeśli planujesz ćwiczyć sztukę walki z kimono na. Gruba tkanina sprawi, że trudniej będzie się poruszać.

- Kolor - Kolor kimona to kolejna ważna rzecz, o której należy pamiętać. Najprawdopodobniej będziesz nosił kimono do treningu, więc musisz być ostrożny co do koloru, który wybierzesz. Jeśli chcesz użyć kimona na konkretną okazję, możesz wybrać kolor, który będzie dobrze pasował do tematu wydarzenia. Jeśli jednak chcesz używać kimona do treningu, powinieneś szukać koloru, który nie będzie się łatwo plamił. Niebieski i czarny to dwa kolory, które są często używane w przypadku uniformów do sztuk walki. Dzieje się tak dlatego, że nie widać na nich łatwo plam.

- Projekt - Projekt kimona jest również coś, że trzeba myśleć o. Możesz wybrać ubranie, które jest nowoczesne lub tradycyjne, w zależności od Twoich preferencji. Podczas gdy nowoczesny projekt jest bardziej stylowy, tradycyjny projekt może być bardziej odpowiedni dla sztuk walki. Ponownie, trzeba myśleć o klimacie i gdzie masz zamiar trenować, gdy zdecydujesz się na projekt kimona. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, musisz wybrać projekt, który pozwoli Twojemu ciału oddychać. Ciężki, gruby projekt może sprawić, że będzie Ci zbyt gorąco podczas treningu.

Znalezienie odpowiedniego dopasowania

Dopasowanie kimona jest niezwykle ważne. Musisz upewnić się, że ubranie nie jest ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Zbyt luźny strój może przeszkadzać, jeśli dużo trenujesz i poruszasz się. Z drugiej strony, zbyt ciasna szata może ograniczać ruchy i powodować dyskomfort. Zbyt ciasne kimono może również powodować wysypkę lub pęcherze, jeśli nosisz go przez długi czas, co nie jest idealne dla treningu sztuk walki. Możesz przetestować dopasowanie kimona zakładając je i próbując zginać się i poruszać wewnątrz ubrania. Możesz również umieścić ciężką odzież w suszarce na 10 minut i przymierzyć ją. W ten sposób można zasymulować uczucie noszenia ciężkiej szaty.

Rodzaje tkanin i wzornictwo

Tkanina i projekt kimona określi, jak wygląda ubranie i jak ciężkie jest. Większość tkanin jest syntetyczna, ale można również znaleźć kimona wykonane z naturalnych materiałów. Podczas gdy tkaniny syntetyczne są bardziej powszechne, istnieje również wiele kimon, które są wykonane z połączenia zarówno syntetycznych, jak i naturalnych materiałów.

- Bawełna - Bawełna jest naturalną tkaniną wykonaną z rośliny bawełny. Jest uważana za jedną z najczęstszych tkanin używanych do produkcji kimon. Chociaż nie jest to najlepszy wybór dla sztuk walki, bawełna jest popularną opcją wśród właścicieli kimon. Ponieważ bawełna jest naturalną tkaniną, dobrze oddycha i jest łatwa do prania i suszenia. Oznacza to, że kimono pozostanie świeże przez długi czas. Tkanina będzie również szybko schnąć, co jest ważne, jeśli trenujesz w wilgotnym klimacie.

- Jedwab - Jedwab to kolejna naturalna tkanina, która jest często używana w kimonach. Ta tkanina jest lekka i mocna, a także ma gładką teksturę. Jest to częsty wybór dla ceremonialnych kimon i często jest barwiony w odważnych kolorach. Oznacza to, że na jedwabiu łatwiej widać plamy. Jest jednak łatwy do czyszczenia, miękki w dotyku i ma właściwości antybakteryjne. Można go również farbować na prawie każdy kolor.

- Poliester - Poliester to syntetyczna tkanina, z której wykonuje się wiele kimon. Jest tani i łatwy w praniu, dlatego wielu producentów decyduje się na wykonanie kimon z tego materiału. Często można znaleźć kimona z poliestru w tańszych przedziałach cenowych, dlatego należy dokładnie rozważyć, czy ten materiał jest dla nas odpowiedni. Tkaniny poliestrowe są często cięższe niż tkaniny naturalne, co oznacza, że są mniej oddychające. Są one również mniej wygodne w noszeniu.

Znaczenie utrzymania kimona w czystości Najlepszym sposobem na utrzymanie kimona w czystości jest pranie go w pralce. Możesz również namoczyć go w zimnej wodzie, jeśli nie masz czasu lub energii, aby wyprać ubranie w pralce. Ważne jest, aby regularnie czyścić kimono, ponieważ z czasem będzie ono zbierać kurz i brud. Pomoże to odzieży zachować swój kolor i kształt. Zmniejszy to również ryzyko wystąpienia alergii i infekcji. Jeśli chcesz, aby Twoje kimono zachowało swój piękny wygląd, musisz je regularnie czyścić. Ponadto, czyszcząc szatę, możesz przedłużyć jej żywotność.

Zawijanie Kimono to fascynujący ubiór, który od wieków noszony jest przez ludzi na całym świecie. Jest to stylowe i piękne ubranie, które może być noszone na wiele różnych okazji. Jednak nie każdy, kto posiada kimono, używa go do tradycyjnych ceremonii. Wiele osób posiada kimono, które wykorzystuje do treningu sztuk walki. Kiedy kupujesz kimono, musisz pomyśleć o tkaninie, kolorze i projekcie. Należy również upewnić się, że ubranie dobrze na nas pasuje.