Powody, dla których Capoeira jest najlepszą aktywnością sportowąSłowo 'Capoeira' prawdopodobnie przywołuje obrazy spoconego faceta w trawiastej spódnicy i dziwnym kapeluszu, który próbuje balansować na jednej nodze z wyciągniętymi rękami. A może widzieliście też tę scenę słynnej gry w filmie 'Guru miłości'. W każdym razie Capoeira to dziwna nazwa dla tak nietypowej gry. Jednak to założenie nie mogłoby być dalsze od prawdy. W rzeczywistości Capoeira to piękna mieszanka muzyki, tańca, akrobatyki i sztuki, która obejmuje sztuki walki wraz z rytmicznymi ruchami. Więc czytaj dalej, aby znaleźć pięć niesamowitych powodów, dla których capoeira powinna być Twoją nową ulubioną aktywnością sportową!

Capoeira to świetny trening

Poza dziwnie wyglądającą czapką, reszta stroju do capoeiry wygląda jak uniform do sztuk walki, para szortów i t-shirt. Jednak capoeira jest świetnym treningiem i jest też całkiem niezłym treningiem aerobowym! To dlatego, że capoeira zawiera mnóstwo skoków, obracanie, skręcanie i kopanie, a wszystkie z nich sprawiają, że dla wielkiego treningu cardio. W rzeczywistości, jeśli grasz w tę grę regularnie, może rzeczywiście być w stanie zwiększyć swój poziom cardio fitness więcej niż jogger robi! Capoeira używa również dużo siły górnej części ciała i ruchy ramion, więc można również zauważyć znaczną ilość zysku siły z tego sportu też!

Capoeira - trening cardio

Capoeira jest fantastycznym treningiem i jest czymś, co może być świetnym sposobem na uzyskanie kształtu, jeśli jesteś nowy na scenie sportowej. Jest to fantastyczny i zabawny sposób, aby uzyskać tętno w górę i zacząć spalać więcej kalorii! Podczas gdy jogging jest często zalecany dla nowicjuszy, którzy chcą uzyskać kształt, bieganie jest również żmudne i nudne. Capoeira natomiast sprawia, że fitness jest ciekawy i wciągający! Ta gra to znacznie więcej niż tylko zajęcia fitness. Jest to twórcza i artystyczna ekspresja, która utrzymuje Cię również w formie!

Pomaga budować siłę i elastyczność

Capoeira to forma sztuki walki, więc wiesz, że jest związana z treningiem siłowym. Jednak ta gra pomaga również budować elastyczność zbyt! Wynika to z faktu, że jesteś zobowiązany do obracania się, poruszania się w dziwnych pozycjach ciała, a także skakania i wyginania swojego ciała w niepotrzebne sposoby podczas gry w tę grę. To może być świetny sposób, aby zbudować trochę elastyczności i zatrzymać się od coraz sztywny z wiekiem! Jeśli jesteś sportowcem, który chce poprawić swoją elastyczność i wzmocnić swoje mięśnie w tym samym czasie, możesz rozważyć capoeirę!

Sztuka wali i gra

Capoeira jest formą sztuki walki i jest właściwie brazylijską wersją gry, która pochodzi z XVI wieku. Była ona praktykowana przez niewolników w Brazylii, aby pomóc im bronić się przed właścicielami, którzy chcieli, aby pracowali ciężej. Używa kopnięć, ciosów, obroty i zamiatanie, które nie są podobne do ruchów można zobaczyć w Karate lub Taekwondo. Jednak różnica tutaj jest to, że gracze są również balansowanie na jednej nodze, podczas gdy oni to wszystko zrobić. Dla początkujących, to może być dość trudne zadanie, aby rozpocząć z sztuk walki. Jednak capoeira jest wyjątkowy w tym sensie, że nie wygląda jak tradycyjne sztuki walki, które widzisz w filmach. Więc jeśli jesteś kimś, kto boi się rozpocząć sztuki walki, można rozważyć dając capoeira strzał!

Capoeira pomaga rozwijać pewność siebie i dyscyplinę

Capoeira to nie tylko sport, który pomaga schudnąć, zbudować siłę, a także być elastycznym. Ten sport pomaga również rozwijać pewność siebie i dyscyplinę też! Na początek, jedną z pierwszych rzeczy, których oczekuje się od Ciebie podczas gry w ten sport jest zwracanie uwagi na swojego partnera. To pokazuje dyscyplinę i szacunek do sportu i jego zasad.

Oprócz tego, trzeba będzie również zwrócić uwagę na to, co muzyka mówi ci zrobić. Jeśli muzyka każe Ci skakać, musisz skakać. Jeśli prosi cię o obrót, musisz się obrócić! Można więc uznać, że capoeira jest rodzajem tańca. Wymaga to dużej koncentracji i dyscypliny i może pomóc Ci na więcej sposobów niż jeden!

Capoeira jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają zabawnego sposobu, aby uzyskać kondycję i nauczyć się kilku nowych umiejętności w tym samym czasie. Ta niesamowita aktywność to nie tylko świetny trening, ale także świetny sposób na budowanie siły i elastyczności. Capoeira jest również formą sztuki walki, która pomaga rozwijać pewność siebie i dyscyplinę. Jeśli szukasz nowej aktywności sportowej, powinieneś spróbować capoeiry. To gwarantowana świetna zabawa dla wszystkich!