Nowe sposoby trenowania Capoeiry i sztuk walki: dlaczego powinieneś je wypróbowaćSztuki walki i trening Capoeira to dwie aktywności, które stają się coraz bardziej popularne we współczesnym świecie. Obie zapewniają zabawny sposób łączenia cardio z wymagającą aktywnością fizyczną, a także budowania siły, wytrzymałości i koordynacji w tym samym czasie. Jednak obie te aktywności tradycyjnie były związane z wysokim ryzykiem urazu ze względu na ich niekonwencjonalny charakter i nietradycyjne metody treningowe. W tym artykule przyjrzymy się niektórym zaletom i wadom tych dwóch różnych podejść do sprawności fizycznej, a także podamy kilka sugestii, gdzie można je wypróbować bez konieczności zapisywania się na intensywny kurs lub płacenia drogich opłat członkowskich.

Capoeira

Capoeira to brazylijska sztuka walki, która łączy w sobie elementy tańca, akrobatyki i muzyki. Jest znana z tego, że jest wysoce artystyczna, rytmiczna i wciągająca, a powstała, gdy niewolnicy w Brazylii ukrywali swoje walki przed swoimi panami. Capoeira została zdelegalizowana w Brazylii w latach 40. i nie została w pełni zalegalizowana aż do lat 80. To także świetny trening, choć na początku może się tak nie czuć. Capoeira nie skupia się na treningu siłowym, ale jest niezwykle aerobowa, więc będziesz mieć świetny trening cardio. Może również poprawić elastyczność i równowagę, jak również pomóc zbudować swój rdzeń. Trening Capoeira pracuje także z rękami i nogami, pozwalając na jednoczesne wykorzystanie górnej i dolnej części ciała. To pomoże Ci poprawić koordynację, siłę i równowagę, a jednocześnie spalić znaczną ilość kalorii.

Sztuki walki

Sztuki walki to rodzaje walki, które wykorzystują różne techniki, takie jak kopnięcia, uderzenia i rzuty, aby pokonać przeciwnika. Pochodzą one z wielu różnych kultur i często są nazywane po regionie, w którym zostały opracowane, np. chińskie kung fu i japońskie jujitsu. Ponieważ sztuki walki skupiają się na samoobronie, uczą, jak bronić się przed napastnikiem. To sprawia, że są świetną opcją dla ludzi, którzy chcą się nauczyć, jak bronić siebie lub swoje dzieci w niebezpiecznych sytuacjach. Ponieważ techniki są zarówno defensywne, jak i ofensywne, uczenie się ich może również pomóc Ci być bardziej pewnym siebie, poprawić koncentrację i zmniejszyć stres. Dodatkowo sztuki walki mogą pomóc w poprawieniu sprawności fizycznej, siły i elastyczności.

Wady Capoeiry i sztuk walki

Ze względu na historię tych zajęć jako stylów walki, są one często związane z wysokim ryzykiem kontuzji. Może to być spowodowane intensywnością treningów, używaniem rekwizytów podczas treningu oraz ryzykiem upadku lub uderzenia w głowę podczas uprawiania Capoeiry. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że zarówno Capoeira jak i sztuki walki zawierają element ryzyka, ponieważ możesz spotkać kogoś, kto jest bardziej agresywny lub wykwalifikowany niż ty i przypadkowo zostać zraniony. Zajęcia te mogą być zastraszające dla początkujących, ponieważ może być trudno nadążyć za tempem treningów i zachować bezpieczeństwo w tym samym czasie. Może to prowadzić do frustracji i braku motywacji do pozostania na zajęciach.

Dlaczego warto spróbować tych zajęć?

Zarówno Capoeira, jak i sztuki walki są świetnymi zajęciami, które mogą pomóc w poprawieniu sprawności fizycznej i pewności siebie, będąc jednocześnie dobrą zabawą. Jednak w przeszłości były one związane z wysokim ryzykiem kontuzji. Jednak istnieją teraz nowe sposoby trenowania tych działań, które są znacznie mniej ryzykowne i bardziej przyjazne dla początkujących. W rezultacie, jest teraz możliwe, aby spróbować Capoeira i sztuki walki się w bezpieczny, łatwy do zarządzania sposób. Ponieważ te działania są często drogie, aby zapisać się na, to może być pomocne, aby spróbować ich przed popełnieniem do pełnego kursu lub członkostwa. Może to być świetny sposób, aby zdecydować, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej rodziny przed popełnieniem długoterminowego zobowiązania.

Spróbuj sztuk walki w centrum fitness

Większość centrów fitness oferuje teraz zajęcia sztuk walki. Są one świetne dla ludzi, którzy dopiero zaczynają w sztukach walki lub chcą spróbować ich po raz pierwszy. Ponieważ zajęcia te są przeznaczone dla początkujących, mogą być świetnym sposobem na poznanie lin bez poczucia zastraszenia. Centra fitness są również świetną opcją, jeśli szukasz miejsca do treningu z przyjaciółmi lub członkami rodziny. W ten sposób wszyscy mogą korzystać z aspektu społecznego sztuk walki, a jednocześnie mieć kompetentnego instruktora tam, aby upewnić się, że wszyscy pozostają bezpieczne podczas treningu. Centra fitness często oferują różne zajęcia sztuk walki, w tym karate, judo, taekwondo, brazylijskie Jiu-Jitsu i muay Thai. Dzięki temu łatwo jest znaleźć takie, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom i poziomowi umiejętności.

Spróbuj Capoeira w klubie sportowym

Kluby Capoeira wyskakują wszędzie, a wiele z nich jest związanych z lokalnymi lub krajowymi klubami sportowymi. Są one często świetnym sposobem na spróbowanie Capoeira i poznanie podobnie myślących ludzi. Zapewniają one również zorganizowane środowisko z doświadczonym instruktorem, który może pomóc Ci nauczyć się lin i zapewnić Ci bezpieczeństwo. Wiele z tych klubów będzie również otwartych dla początkujących, nawet jeśli nie rekrutują aktywnie nowych członków. Wiele z tych klubów pobiera niewielką opłatę za miesiąc, aby dołączyć bez długoterminowych zobowiązań. To sprawia, że łatwo jest wypróbować Capoeira z niewielkim zaangażowaniem i często jest to tańsze niż zapisanie się na kurs Capoeira.

Spróbuj sztuk walki w klubie bokserskim

Boks jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki, a wiele siłowni bokserskich oferuje różnorodne zajęcia. Są to świetne miejsce, aby wypróbować sztuki walki i pracować nad swoją kondycją w tym samym czasie. Ponieważ te siłownie często koncentrują się na boksie i innych sportach walki, są one doskonałym miejscem do wypróbowania sztuk walki i pracy nad swoją kondycją w tym samym czasie. Ponieważ skupiają się na sportach walki, siłownie bokserskie są często mniej zastraszające niż tradycyjne siłownie sztuk walki. Są one doskonałą opcją dla ludzi, którzy chcą spróbować sztuk walki, ale nie chcą być nową osobą na siłowni. Ponieważ siłownie bokserskie są zwykle dołączone do większych obiektów, często oferują różnorodne zajęcia fitness, jak również. To sprawia, że łatwo jest uzyskać pełny trening i wypróbować wiele różnych działań.

Spróbuj sztuk walki w Brazilian Jiu-Jitsu Gym

Siłownie Brazylijskiego Jiu-Jitsu są szeroko dostępne na całym świecie i oferują świetny sposób na spróbowanie sztuk walki. Często mają zajęcia dla początkujących, jak również dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych studentów, więc możesz zacząć od poziomu, który jest dla Ciebie odpowiedni. Ponieważ Brazylijskie Jiu-Jitsu jest grappling sztuki, to często bezpieczniejsze rozwiązanie dla ludzi, którzy są zaniepokojeni ilością kontaktu, który pochodzi z uderzenia sztuki. To sprawia, że jest to świetna opcja dla osób, które chcą spróbować sztuk walki, ale nie chcą wchodzić w duży kontakt fizyczny. Brazylijskie Jiu-Jitsu jest również doskonałym sposobem na uzyskanie pełnego treningu ciała podczas nauki unikalnego sportu w tym samym czasie.