Jak ćwiczyć sztuki walki dla początkującychKiedy myślisz o sztukach walki, co przychodzi ci do głowy? Jeśli jesteś jak większość ludzi, to może być obrazy samotnego wojownika w płaszczu z kapturem cicho stalking ich następny cel. To może również obejmować mistrzów kung fu, jak również mieszane sztuki walki bojowników. Jednak żaden z nich nie jest tradycyjne znaczenie sztuk walki. W swoim dosłownym znaczeniu, sztuki walki odnosi się do każdego rodzaju walki umiejętności lub techniki, które mogą być stosowane w działaniach wojennych lub samoobrony. Istnieje wiele różnych rodzajów sztuk walki, z których każdy ma swoje własne unikalne atrybuty i metody szkolenia. Aby pomóc Ci rozpocząć swoją podróż w kierunku opanowania sztuki walki, tutaj jest przegląd, jak ćwiczyć tę formę walki dla początkujących.

Jaka jest historia sztuk walki?

W Chinach rozwój sztuk walki rozpoczął się już 2500 lat p.n.e. Od czasów dynastii Zhou (1046-256 p.n.e.) praktyka boksu i zapasów została włączona jako sport do chińskich regaliów cesarskich. W Indiach sztuki walki rozwinęły się na długo przed rozprzestrzenieniem się buddyzmu, co nastąpiło ok. 500 r. p.n.e. Starożytni Hindusi opracowali różne rodzaje walki wręcz, w tym zapasy, boks z rękawicami i bez, a także używanie buzdyganu i miecza. W V wieku p.n.e. Spartanie opracowali podobno metodę treningu bojowego. Nazywana "paiderastią", ta forma edukacji była wykorzystywana do produkcji żołnierzy, którzy byli silni, zwinni i byli doskonałymi wojownikami. Rzymskie walki gladiatorów również były formą walki, ale z dużą dozą okrucieństwa i brutalności. W średniowieczu w Europie powstał feudalizm, a sztuka walki została podzielona na dwie części: teorię walki i jej zastosowanie w realnym życiu. W Europie walka mieczem i tarczą stała się nauką i sztuką.

Jak ćwiczyć sztuki walki dla początkujących?

Sztuki walki uprawiane są jako forma samoobrony lub awantury. Zanim zaczniesz uprawiać konkretną sztukę walki, musisz zdecydować, w jakiej dyscyplinie chciałbyś się specjalizować. Będzie to również zależało od poziomu sprawności fizycznej, Twojej siły i elastyczności. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawiania sztuk walki dla początkujących:

- Wybierz odpowiednią sztukę walki dla siebie: Kiedy już zdecydujesz, że sztuki walki są czymś, co chciałbyś spróbować, ważne jest, aby najpierw zrozumieć różne rodzaje sztuk walki i to, co oferują.

- Przygotuj swoje ciało: Każda sztuka walki wymaga innego poziomu sprawności fizycznej. Zanim zapiszesz się na zajęcia, zorientuj się, czego będzie się od Ciebie oczekiwać fizycznie, abyś nie był zaskoczony podczas pierwszego tygodnia zajęć.

- Naucz się podstaw: Po znalezieniu stylu sztuk walki, które lubisz, będziesz chciał upewnić się, że uczysz się podstaw. Jeśli pominiesz tę część, będziesz w tyle za innymi studentami i ryzykujesz kontuzję.

- Zadawaj pytania: Istnieje wiele różnych stylów sztuk walki i każdy z nich ma swój odrębny zestaw zasad, tradycji i historii. Możesz nie wiedzieć wszystkiego od początku, więc upewnij się, że zadajesz pytania, gdy czegoś nie rozumiesz.

- Prowadź dziennik treningowy: Nawet jeśli nie masz regularnego instruktora sztuk walki, możesz skorzystać z prowadzenia dziennika swoich postępów. Jak nauczyć się nowych umiejętności, zapisać je tak, że można spojrzeć wstecz i zobaczyć swoją poprawę.

Karate dla początkujących

Karate, japońska forma sztuki walki, jest sztuką uderzeniową pierwotnie opracowaną jako metoda samoobrony. Podczas gdy karate jest również praktykowane jako sport, zawiera również aspekty medytacji i rozwoju duchowego. Istnieją różne style karate, każdy z nich ma swoją własną, unikalną filozofię i praktykę. Karate jest praktykowane albo jako forma indywidualna, z partnerem lub w grupie. Solowa forma karate znana jest jako kata, a jego forma partnerska nazywana jest kumite. Kiedy ćwiczysz karate, kontrolujesz swój oddech i używasz energii, aby skupić swoją siłę. Ćwicząc karate, trenujesz swoje ciało, aby reagowało na fizyczne czynniki stresowe w określony sposób. Karate to świetna sztuka walki, od której warto zacząć, jeśli interesuje Cię samoobrona. Jest również doskonała do budowania siły i wytrzymałości, a także poprawy koncentracji i samodyscypliny.

Judo dla początkujących

Judo to japońska sztuka walki, która skupia się na rzucaniu przeciwnika na ziemię, a następnie przypinaniu go tam. Podczas gdy judo jest często kojarzone z jego olimpijską formą, nowoczesne judo jest praktykowane z dużo mniej krzykliwym podejściem. Judo jest zdyscyplinowaną sztuką, która wymaga od ćwiczącego nauczenia się jak kontrolować swoją siłę i energię poprzez oddychanie, postawę i relaks. Istnieją trzy główne cele w judo: samoobrona, sprawność fizyczna i kultywowanie umysłu. Judo daje możliwość nauczenia się jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, jednocześnie poprawiając kondycję fizyczną. Jest to jedna z najlepszych sztuk walki dla całkowitego zdrowia, ponieważ wymaga od Ciebie zaangażowania całego ciała. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sztukami walki, judo jest świetnym wyborem. Jest dostępne dla wszystkich poziomów sprawności fizycznej i jest mniej intensywne niż inne sztuki walki.

Taekwondo dla początkujących Taekwondo to koreańska sztuka walki, która wykorzystuje techniki kopania i uderzania, aby powalić przeciwnika. Podczas gdy taekwondo jest praktykowane dla samoobrony i sprawności fizycznej, ma również aspekt filozoficzny, który skupia się na uczciwości, uprzejmości i niepokornym duchu. Taekwondo jest sztuką walki opartą na uderzeniach, co oznacza, że używa głównie kopnięć i ciosów, ale zawiera również bloki i inne ruchy obronne. Ćwiczy się albo samemu albo z partnerem i składa się z serii wcześniej ustalonych form lub wzorów. Kiedy ćwiczysz taekwondo, pracujesz całym ciałem, ale szczególnie nogami i rdzeniem. Poprawiasz również swoją równowagę i koordynację, jak również elastyczność. Taekwondo jest świetną sztuką walki, aby rozpocząć z jeśli jesteś zainteresowany w samoobronie i chcesz dostać dobry trening w tym samym czasie. Jest to również doskonały sposób na budowanie siły i wytrzymałości, a także poprawę koncentracji i samodyscypliny.

Istnieje wiele różnych rodzajów sztuk walki, każda z nich ma swoje unikalne atrybuty i metody treningowe. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem nowej formy walki, ważne jest, aby wybrać dyscyplinę, która czuje się dobrze dla Ciebie. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, możesz ćwiczyć sztuki walki dla początkujących z łatwością i mieć zabawę, satysfakcjonujące doświadczenie. Teraz, gdy wiesz, co sztuki walki są i jak je praktykować, nadszedł czas, aby dostać się tam i spróbować nowej dyscypliny. Nie ma lepszego czasu niż teraz, aby rozpocząć swoją podróż w kierunku mistrzostwa sztuki walki!